Flash: Propagandonte për ISIS, Gjykata e Shkodrës caktoi arrest shtëpie për mësuesen Emine Alushi
Rasti i mësueses Emine Alushi e cila propagandonte para nxënësve për ISIS, u denoncua në emisionin investiagativ “STOP” në Tv KLAN
Aktualitet
Hetimi për privatizimin e OSSH nga CEZ
Balla: Ja emaili i lidhjeve të Berishës me kompaninë çeke
11 janar 2017 16:51
Taulant Balla, kryetar i Komisionit Parlamentar që heton privatizimin e OSSH-së nga kompania CEZ, publikoi atë që e konsideron si provën e pakontestueshme që dëshmon rolin e shtetasit Nuel Kalaj, si “sekser” mes kompanisë CEZ dhe qeverisë së atëhershme.

Bëhet fjalë për një email ku, sipas Ballës, tregohen lidhjet mes Nuel Kalajt dhe të birit të Kryeministrit të kohës, Sali Berisha. Në këtë email, drejtori çek në Shqipëri, Josef Hejsek, i thotë n/drejtorit të CEZ në Pragë, Tomas Pleskaç, se do ta priste bashku me Nuelin në aeroport në sallonin VIP. Sipas shpjegimit të Taulat Ballës, referuar të njëjtit email, Hejsek thote gjithashtu se sipas Nuelit, takimi me të birin e Berishës do ta shtynin për të nesërmen, pas ardhjes së Kryeministrit. Kjo - thekson socialisti Balla - tregon se nën drejtori i CEZ në Prage, Tomas Pleskac, së bashku me Hejsek dhe të tjerë, janë takuar me Kryeministrin Berisha dhe pastaj me të birin e tij.
Live Stream
Moti
Sondazh
Partitë parlamentare janë përfshirë në diskutimet për reformën zgjedhore në funksion të zgjedhjeve të 18 qershorit. Mendoni se debati mes tyre për votimin dhe numërimin elektronik në këto zgjedhje do të prodhojë konsensus?
Kursi i Këmbimit
USD / LEK
1,64
129.3
EUR / LEK
-1,36
134.45
GBP / LEK
2,05
159.58
CHF / LEK
-0,82
125.78
JPY / LEK
-5,24
110.07
Partnerë