Flash: Krim në familje në Shkodër, xhaxhai vrau me thikë nipin e tij
Shkodër, sipas policisë viktima është Mirsad Kuçi 33 vjeç, ndërsa autor i krimit është xhaxhai i tij Bujar Kuçi 62 vjeç
Aktualitet
Rama përuron Bunk’art 2
“Ky do të jetë një muze për të kujtuar dhunën komuniste dhe martirët“
19 nëntor 2016 16:22
Vetëm pak ditë larg 8 dhjetorit…
Një vit më parë  bunkerit atëherë në ndërtim para Ministrisë së Brendshme iu vu flaka, si simbolikë e përmbylljes së protestës së demokratëve në ditën e rinisë, përkujtim i lëvizjes studentore  antikomuniste…
Por një vit më pas ai vjen si Bunkart2, dhe ekspozitë për të gjithë bashkëatdhetarët e mbledhur në samitin e parë të diasporës, organizuar nga kryeministri Edi Rama.
 “Aty ku si gjithmonë gabohen është qëllimi i kësaj ftese të thirrur si dëshmitarë të përpjekjeve për të ardhmen e përbashkët, bashkëatdhetarët tanë nuk ka se si të mos jenë po aq dëshmitarë të historisë së vendit të prejardhjes së tyre”, tha kryeministri Rama
“Është sigurisht çështje arti, padyshim çështje turizmi, promovim i histories, por dhe përballje me të shkuarën tonë”, deklaroi ministri Brendshëm, Saimir Tahiri.
Havzi Nela është poeti që u ekzekutua me varje nga diktatura komuniste dhe gjatë inaugurimit të  bunkerit kryeministrit Rama ju bë thirrje në këtë mënyrë që të kërkonte falje 
E shqiptuar me gojë falja nuk erdhi, , por kryeministri Rama e përcolli si dënim për atë të shkuar, këtë bunker në formë, por që në përmbajtje tha se është memorial i viktimave të terrorit komunist.  
“Është i dënuar që të rijetojë ferrin ai që nuk dënon të kaluarën. .. Ky bunker është hyrja në të parin memorial I konceptuar mbi themel kushtuar kutjimti m mende zemër dhe sy ët vitikimave të tërriorit komunist prandja kush ka folur në hava deri sot grasti sic burmoset zakonisht sgpifja se ky është nëj bunker për të risjellë në formë shprehjen nostalgjie dhuën e të kaluarës përmes të qëndruatitë të tij ën shehsin sipër, ka detrmim moarl ët viëj e ta vizitoëj dh eta qepë gojën…Së jashtimi shëmbylltyar ebunkerit tip të dikaturës, pro së brendshmi nëj diafragëm që merr fryumë përmes leximti të emrave dhe futyrave të vitkiamev ët terriorit komunist
Kryeministri Rama i akuzuar nga opozita demokrate si pinjoll i diktaturës, për shkak se i ati ishte pjesë e byrosë politike të Partisë së Punës, tha se Bunkart2 është përgjigje për çdo akuzë…
Borxh të pashlyer përkundrazi të rënduar në këto 25 vjet…Uroj që neveria dh pezmatimi që përshkon shpirtin e kujtdo që hyn në këtë nëndhe të përfundojë në dalje si shije e një spektakli shprese dhe rilindjeje
Live Stream
Moti
Sot

24° / 15°
Nesër

25° / 16°
Pasnesër

27° / 17°
Sondazh
Me nisjen e legjislaturës së re, partitë janë përfshirë në diskutimet, ende jo në tryezë për reformën zgjedhore. Mendoni se kësaj radhe klasa politike do t'i realizojë në kohë ndryshimet në këtë reformë?
Kursi i Këmbimit
USD / LEK
-1,30
112.09
EUR / LEK
-0,74
132.24
GBP / LEK
-2,29
146.22
CHF / LEK
-1,73
115.13
JPY / LEK
-1,44
101.13
Partnerë