Flash: Prokuroria e Krimeve të Rënda kërkon autorizimin për arrestimin e Saimir Tahirit
Prokuroria e Krimeve të Rënda kërkon autorizim për arrestimin e Tahirit, pas akuzave se është i implikuar në trafik droge
Intervista
Arben Imami në ABC News: Basha është kryetar i dobët
Sqaron nismën për ndryshimet statutore në PD
01 gusht 2017 15:01
Arben Imami, sqaron nismën për ndryshimet statutore në PD. "Basha është kryetar i dobët, si pasojë edhe PD është e dobët. Duhet të bashkohemi në bazë të principeve, në të kundërt kjo rrugë është shumë e dëmshme për PD. Berisha është një lider i respektuar dhe me autoritet të fituar, por PD është e afte të udhëhiqet edhe nga forumet, të cilat do t’i risjellin emrin e vërtetë kësaj partie.Data 18 maj është data më e zezë për PD. Rama për 30 minuta i bëri 7 pirueta Bashës, dhe ky i fundit nuk kuptoi gjë".
Live Stream
Moti
Sot

26° / 14°
Sondazh
Me nisjen e legjislaturës së re, partitë janë përfshirë në diskutimet, ende jo në tryezë për reformën zgjedhore. Mendoni se kësaj radhe klasa politike do t'i realizojë në kohë ndryshimet në këtë reformë?
Kursi i Këmbimit
USD / LEK
1,37
113.1
EUR / LEK
-0,33
133.5
GBP / LEK
-0,47
151
CHF / LEK
0,90
116.3
JPY / LEK
-98,82
1.01
Partnerë