Flash: Krim në familje në Shkodër, xhaxhai vrau me thikë nipin e tij
Shkodër, sipas policisë viktima është Mirsad Kuçi 33 vjeç, ndërsa autor i krimit është xhaxhai i tij Bujar Kuçi 62 vjeç
Intervista
Rinis dialogu Prishtinë-Beograd
Presidenti Thaçi intervistë për ABC News
08 korrik 2017 13:12
Të hënën Bruksel u zhvillua një takim mes Presidentit kosovar Hashim Thaçi dhe atij serb Aleksandër Vuçiç, në kuadër të dialogut mes dy vendeve, i cili rinisi, pas një shkëputje disa mujore. Në një intervistë për ABC Neës, presidenti i Kosovës e vlerësoi pozitivisht këtë raund të ri bisedimesh, duke vënë theksin tek besimi për një marrëveshje historike mes dy vendeve. Gjatë intervistës, Thaçi ka folur dhe për të tjera çështje me rëndësi në aktualitetin e Kosovës.
Live Stream
Moti
Sot

24° / 15°
Nesër

25° / 16°
Pasnesër

27° / 17°
Sondazh
Me nisjen e legjislaturës së re, partitë janë përfshirë në diskutimet, ende jo në tryezë për reformën zgjedhore. Mendoni se kësaj radhe klasa politike do t'i realizojë në kohë ndryshimet në këtë reformë?
Kursi i Këmbimit
USD / LEK
-1,30
112.09
EUR / LEK
-0,74
132.24
GBP / LEK
-2,29
146.22
CHF / LEK
-1,73
115.13
JPY / LEK
-1,44
101.13
Partnerë