Flash: Liga e Europës, Skënderbeu u kualifikua në turin e tretë
Liga e Europës, Skënderbeu mundi me rezultatin 2-0 skuadrën e Kairat Almaty. Golat u shënuan nga Sabien Lilaj 50’ dhe Sebino Plaku 83’
Intervista
Rinis dialogu Prishtinë-Beograd
Presidenti Thaçi intervistë për ABC News
08 korrik 2017 13:12
Të hënën Bruksel u zhvillua një takim mes Presidentit kosovar Hashim Thaçi dhe atij serb Aleksandër Vuçiç, në kuadër të dialogut mes dy vendeve, i cili rinisi, pas një shkëputje disa mujore. Në një intervistë për ABC Neës, presidenti i Kosovës e vlerësoi pozitivisht këtë raund të ri bisedimesh, duke vënë theksin tek besimi për një marrëveshje historike mes dy vendeve. Gjatë intervistës, Thaçi ka folur dhe për të tjera çështje me rëndësi në aktualitetin e Kosovës.
Live Stream
Moti
Sot

36° / 23°
Nesër

37° / 23°
Pasnesër

37° / 22°
Sondazh
Kush mendoni se do ta fitojë garën për kryetar të Partisë Demokratike?
Kursi i Këmbimit
USD / LEK
-1,50
113.9
EUR / LEK
0,60
132.6
GBP / LEK
-1,60
148.2
CHF / LEK
0,70
119.9
JPY / LEK
101,10
102.04
Partnerë