Flash: Krim në familje në Shkodër, xhaxhai vrau me thikë nipin e tij
Shkodër, sipas policisë viktima është Mirsad Kuçi 33 vjeç, ndërsa autor i krimit është xhaxhai i tij Bujar Kuçi 62 vjeç
Intervista
Turizmi shqiptar kaotik
Qeveria të hartojë plane afatgjatë
08 korrik 2017 14:12
Qeveria duhet të kthejë seriozisht vëmendjen ndaj sektorit të turizmit, pavarësisht deklaratave të çdo viti se turizmi është sektor prioritar. Kryetari i sektorit të akomodimit Zak Topuzi deklaron se turizmi ka funksionuar si një sektor kaotik pa plane afatgjatë zhvillimi. Përsa i përket nismës së qeverisë për uljen e TVSH-së për këtë sektor në masen 6%, Topuzi tha se ajo pritet të sjellë ulje të çmimit në njësitë akomoduese dhe rritje të investimeve nga bizneset.
Live Stream
Moti
Sot

24° / 15°
Nesër

25° / 16°
Pasnesër

27° / 17°
Sondazh
Me nisjen e legjislaturës së re, partitë janë përfshirë në diskutimet, ende jo në tryezë për reformën zgjedhore. Mendoni se kësaj radhe klasa politike do t'i realizojë në kohë ndryshimet në këtë reformë?
Kursi i Këmbimit
USD / LEK
-1,30
112.09
EUR / LEK
-0,74
132.24
GBP / LEK
-2,29
146.22
CHF / LEK
-1,73
115.13
JPY / LEK
-1,44
101.13
Partnerë