Flash: Krim në familje në Shkodër, xhaxhai vrau me thikë nipin e tij
Shkodër, sipas policisë viktima është Mirsad Kuçi 33 vjeç, ndërsa autor i krimit është xhaxhai i tij Bujar Kuçi 62 vjeç
Intervista
Përgatitjet e garës elektorale
Viol Xhafaj interviste Klement Zgurin
23 qershor 2017 21:09
Në mënyrë të vazhdueshme gjatë kësaj jave, Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve, u ka bërë thirrje partive politike të dorëzojnë propozimet e tyre për komisionerët në qendrat e votimit. Këto  vonesa, sipas KQZ, cënojnë mbarëvajtjen e procesit zgjedhor, duke qenë se këta komisionerë duhet t’u nënshtrohen dhe trajnimeve përkatëse. Kryetari i KQZ Klement Zguri, jep detaje se si ka shkuar deri tani përgatitja e garës elektorale të ditës së dielë, kur qytetarët shqiptarë do t’i drejtohen kutive të votitmit. 
Live Stream
Moti
Sot

24° / 15°
Nesër

25° / 16°
Pasnesër

27° / 17°
Sondazh
Me nisjen e legjislaturës së re, partitë janë përfshirë në diskutimet, ende jo në tryezë për reformën zgjedhore. Mendoni se kësaj radhe klasa politike do t'i realizojë në kohë ndryshimet në këtë reformë?
Kursi i Këmbimit
USD / LEK
-1,30
112.09
EUR / LEK
-0,74
132.24
GBP / LEK
-2,29
146.22
CHF / LEK
-1,73
115.13
JPY / LEK
-1,44
101.13
Partnerë