Flash: Liga e Europës, Skënderbeu u kualifikua në turin e tretë
Liga e Europës, Skënderbeu mundi me rezultatin 2-0 skuadrën e Kairat Almaty. Golat u shënuan nga Sabien Lilaj 50’ dhe Sebino Plaku 83’
Intervista
Ekonomia vendase nën efektin e zhvillimeve politike
Arben Malaj intervistë për ABC News
14 maj 2017 14:24
Në vijim do të ndjekim një intervistë që Viol Xhafaj ka realizuar me profesor Arben Malaj, intervistë e fokusuar mbi çështjet ekonomike të javës, që nga vendimi i Bankës së Shqipërisë për të mos ndryshuar normën bazë të interesit për lekun, te dobësimi i euros në tregun e brendshëm valuator, e sigurisht duke u ndalur edhe te efektët e situatës aktuale politike mbi ecurinë e ekonomisë.
Live Stream
Moti
Sot

36° / 23°
Nesër

37° / 23°
Pasnesër

37° / 22°
Sondazh
Kush mendoni se do ta fitojë garën për kryetar të Partisë Demokratike?
Kursi i Këmbimit
USD / LEK
-1,50
113.9
EUR / LEK
0,60
132.6
GBP / LEK
-1,60
148.2
CHF / LEK
0,70
119.9
JPY / LEK
101,10
102.04
Partnerë