Flash: Mbyllen pa marrëveshje negociatat mes palëve politike dhe dy europarlamentarëve
Basha: Rama refuzon qeverinë teknike. Kryeministri: Të hapur për dialog pa kushte, por pa Vetingun nuk ka asnjë kompromis
Intervista
Investimet e huaja në vend
Situata politike, ndikim negativ në imazhin e Shqipërisë
17 prill 2017 10:37
Situata aktuale politike në vend vë në rrezik serioz shifrat e këtij viti, por edhe më pas, përsa i përket investimeve të huaja direkte, të cilat përtej kapaciteteve të Shqipërisë, vijojnë të jenë në nivele modeste. Sipas profesor doktor Selami Xhepës, ekspert ekonomie, klasa politike sa më parë duhet të gjejë zgjidhje për qetësimin e situatës në vend, të finalizojë reformën në sistemin e drejtësisë, të zgjidhë një herë e përgjithmonë çështjen e pronave, një tjetër element kyç ky, me ndikim të drejtëpërdrejtë në thithjen e investimeve të huaja në vendin tonë. 
Live Stream
Moti
Sot

22° / 12°
Sondazh
Partitë opozitare kërkojnë përmes protestës qytetare krijimin e një qeverie teknike që do të mundësojë zgjedhje të lira e demokratike në vend. A mendoni se do të realizohet një kërkesë e tillë?
Kursi i Këmbimit
USD / LEK
-0,86
126
EUR / LEK
-1,41
134.93
GBP / LEK
2,72
161.18
CHF / LEK
-1,14
126.19
JPY / LEK
3,33
115.47
Partnerë