Flash: Propagandonte për ISIS, Gjykata e Shkodrës caktoi arrest shtëpie për mësuesen Emine Alushi
Rasti i mësueses Emine Alushi e cila propagandonte para nxënësve për ISIS, u denoncua në emisionin investiagativ “STOP” në Tv KLAN
Intervista
Blushi: Rilindja bashkëjetesë me krimin për para, për pushtet dhe për vota
“Votova për ligjin e vetingut, sepse besoj te ndërkombëtarët, jo te klasa politike”
16 dhjetor 2016 13:11
Rilindja ka një "modus vivendi" në punën e saj që është bashkëjetesa me krimin për para, për pushtet dhe për vota. Kështu ka deklaruar në studion e ABC News deputeti Ben Blushi pas vendimit për lirimin e Lulzim Berishës nga burgu dhe punësimin e tij në bashkinë e Durrësit. 
Deklaratës së zv/kryeministrit Peleshi se gjetja e vendit të punës nga kryetari i Bashkisë së Durrësit Vangjush Dako për Lulzim Berishën është thjesht një procedure, Blushi i përgjigjet: “Nuk ka procedurë në botë që të gjehet si justifikim për lirimin e një vrasësi nga burgu, këto janë fjalë....!”.
Përsa i takon ligjit të Vetingut për reformën në drejtësi Blushi thekson se e ka votuar , jo sepse beson tek klasa politike, por se ka besuar te ndërkombëtarët.
Live Stream
Moti
Sondazh
Partitë parlamentare janë përfshirë në diskutimet për reformën zgjedhore në funksion të zgjedhjeve të 18 qershorit. Mendoni se debati mes tyre për votimin dhe numërimin elektronik në këto zgjedhje do të prodhojë konsensus?
Kursi i Këmbimit
USD / LEK
1,64
129.3
EUR / LEK
-1,36
134.45
GBP / LEK
2,05
159.58
CHF / LEK
-0,82
125.78
JPY / LEK
-5,24
110.07
Partnerë