Flash: Dorëzohet në polici bashkëpunëtori i dyshuar në vrasjen e Elton Çiços
Renato Milloshi u dorëzua pasi ishte në kërkim sepse dyshohet se e ndihmoi Jani Aliajn në atentatin ku u vra Elton Çiço
Intervista
Blushi: Rilindja bashkëjetesë me krimin për para, për pushtet dhe për vota
“Votova për ligjin e vetingut, sepse besoj te ndërkombëtarët, jo te klasa politike”
16 dhjetor 2016 13:11
Rilindja ka një "modus vivendi" në punën e saj që është bashkëjetesa me krimin për para, për pushtet dhe për vota. Kështu ka deklaruar në studion e ABC News deputeti Ben Blushi pas vendimit për lirimin e Lulzim Berishës nga burgu dhe punësimin e tij në bashkinë e Durrësit. 
Deklaratës së zv/kryeministrit Peleshi se gjetja e vendit të punës nga kryetari i Bashkisë së Durrësit Vangjush Dako për Lulzim Berishën është thjesht një procedure, Blushi i përgjigjet: “Nuk ka procedurë në botë që të gjehet si justifikim për lirimin e një vrasësi nga burgu, këto janë fjalë....!”.
Përsa i takon ligjit të Vetingut për reformën në drejtësi Blushi thekson se e ka votuar , jo sepse beson tek klasa politike, por se ka besuar te ndërkombëtarët.
Live Stream
Moti
Sot

18° / 8°
Sondazh
Partitë opozitare kërkojnë përmes protestës qytetare krijimin e një qeverie teknike që do të mundësojë zgjedhje të lira e demokratike në vend. A mendoni se do të realizohet një kërkesë e tillë?
Kursi i Këmbimit
USD / LEK
-2,44
126.86
EUR / LEK
1,89
136.34
GBP / LEK
-1,12
158.46
CHF / LEK
1,55
127.33
JPY / LEK
2,07
112.14
Partnerë