Flash: Gjykata Kushtetuese shqyrton ankimimin e PD, lidhur me ligjin për KLGJ e KLP
PD ka ankimuar ligjin për KLGJ dhe KLP në Kushtetuese, duke kërkuar shpalljen si antikushtetues të disa neneve të ligjit
Intervista
Turistët nuk stepen nga situata politike në Shqipëri
27 mars 2017 9:57
Ervin Bushati komenton deklaratat e Presidentit
21 mars 2017 11:11
Luan Rama: Zgjedhjet pa opozitën farsë. Pa dialog situata mund të destabilizohet
21 mars 2017 10:48
Fatmir Mediu ne ABC News: Është vetëm per pushtet, jo për parime
20 mars 2017 14:28
Spiropali në ABC News: Në kuadër të polemikave që ekzistojnë brenda koalicionit
20 mars 2017 14:24
Ja sesi do të kryhet kontrrolli në kohë reale mbi bizneset
20 mars 2017 13:32
Intervistë me profesor doktor Adrian Civici
12 mars 2017 15:39
Ish- mocionisti i ftuar në ABC News
10 mars 2017 12:21
Konstitucionalisti Darjel Sina shpjegon ne ABC News efektet e vendimit të Kushtetueses
10 mars 2017 12:13
Artan Hoxha: Sjell nje perplasje kushtetuese
10 mars 2017 12:26
Live Stream
Moti
Sot

19° / 8°
Nesër

22° / 10°
Sondazh
Partitë opozitare kërkojnë përmes protestës qytetare krijimin e një qeverie teknike që do të mundësojë zgjedhje të lira e demokratike në vend. A mendoni se do të realizohet një kërkesë e tillë?
Kursi i Këmbimit
USD / LEK
-1,03
125.83
EUR / LEK
-0,92
135.42
GBP / LEK
-2,59
155.87
CHF / LEK
-0,82
126.51
JPY / LEK
-0,99
111.15
Partnerë